Dzisiaj: Czwartek 20 września 2018

Kilkudziesięciu dawców wzięło udział w zbiórce krwi dla trzynastoletniej Julki. Akcja „ Na ratunek” odbyła się w miniony poniedziałek (17.09) w Szkole Podstawowej nr 11. 
 
 
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza seniorów, dzieci oraz młodzież na Dni Otwarte, które potrwają do 21 września. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą zajęć.
Od poniedziałku (24.09) Ośrodek Edukacji Artystycznej zaprasza na warsztaty artystyczne. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 7- 15 lat.
 
Za nami jubileuszowa edycja PiotrkOFF Art Festiwal. Już po raz dziesiąty Piotrków Trybunalski stał się stolicą muzyki alternatywnej.
14-09-2018

Dzieciaki do rakiet

70 podstawówek otrzyma sprzęt tenisowy, a ich nauczyciele przejdą szkolenia przygotowujące do nauczania gry w tenisa - rusza konkurs "Dzieciaki do rakiet". Do akcji może zgłosić się każda szkoła podstawowa w Polsce, zarówno publiczna i niepubliczna.
„Na ratunek” - pod taką nazwą odbędzie się poniedziałkowa (17.09) akcja zbiórki krwi dla 13 - letniej Julki. Krew będzie można oddać w Szkole Podstawowej nr 11.
Przed nami kolejne koncerty w ramach czternastego Festiwalu „Nocne Śpiewanie”. Na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” wystąpią Jarosław Chojnacki, grupa „Przeznaczenie” oraz Olga Szomańska.
Od 7 września do 3 października w Galerii „U Panien” będzie można obejrzeć wystawę malarstwa dwóch autorek - Henryki Tomeckiej i Mieczysławy Kaczmarek.
Już dziś (6.09) wieczorem obejrzymy ostatnią projekcję filmową w ramach akcji „Kino na leżakach”. Tym razem obejrzymy komedię „PolandJa”, która zostanie wyświetlona w Rynku Trybunalskim.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie pozyskał 8 tysięcy złotych od Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na organizację obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.