25 maja mija 70. rocznica zamordowania przez władze komunistyczne rtm. Witolda Pileckiego. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zaprasza do wzięcia udziału we wspólnym marszu ku czci bohatera.
Już w najbliższy weekend - 26 i 27 maja - odbędzie się jubileuszowy V Festiwal Kultury Miast Partnerskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem.
Pięć piotrkowskich par świętowało w sobotę jubileusze małżeńskie. Uroczystość jubileuszowa odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Pierwsza część dwudziestego, jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Interakcje" dobiegła końca. Ostatnie piątkowe (18.09) pokazy podsumowała gala finałowa w Ośrodku Działań Artystycznych.
„Ojcowie Niepodległości” to tytuł wystawy, którą można oglądać w Piotrkowie Trybunalskim. Prezentacja jest częścią akcji edukacyjnej Instytutu Pamięci Narodowej „Biało-czerwony szlak. Moja Niepodległa”.
Kapela Lubelska Baszta z Lublina została zwycięzcą czternastej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego.
Moc bardzo efektownych akrobacji można było podziwiać podczas I Mistrzostw Piotrkowa Trybunalskiego Skate i BMX, jakie zorganizowano w minioną niedzielę (20.05).
Siatkarze Skry Bełchatów oraz aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska, to goście specjalni Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który w piątek (18.05) odbył się w hali Relax.
Kolejna inwestycja na Podzamczu – przebudowana zostanie ulica Pereca. Nowa droga zostanie połączona z ul. Wojska Polskiego oraz al. Kopernika.
18 maja to dzień ważnych dla Polski rocznic. Tego dnia wspominamy rocznicę urodzin Karola Wojtyły, a także zwycięstwo wojsk alianckich w bitwie o wzgórze  Monte Casino.